Úřední desky

Elektronická úřední deska opravdu není jen nějaká „telka“

Elektronická úřední deska opravdu není jen nějaká „telka“

Autor
DigiDay
Datum
27.6.2023

Elektronická úřední deska opravdu není jen nějaká „telka“

Před nedávnem telefonoval náš kolega z obchodního oddělení DigiDay starostovi jedné tuzemské obce. Při rutinní otázce, zda v místě uvažují o pořízení elektronické úřední desky, z úst starosty zaznělo: „Vždyť je to jen taková telka, kterou umí nainstalovat na zeď každý šikovný ajťák.“

‍Pojďme si ale říct, jak je to doopravdy.

Elektronická úřední deska skvěle propojuje technologie a efektivní zveřejňování informací. Právě tohle hraje v dnešní digitální době stále důležitější roli ve všech oblastech našeho života. Proto se i veřejná správa snaží využívat moderní technologické nástroje ke zlepšení komunikace s občany.

Jedním z takových nástrojů jsou elektronické úřední desky, které nahrazují tradiční papírové dokumenty ve skleněných vitrínách, a to především díky svým technickým vlastnostem a interaktivitě.

Zde je důležité si uvědomit, že elektronické úřední desky opravdu nejsou pouhými obyčejnými televizními obrazovkami. Naopak, tyto displeje musí být vyrobeny s ohledem na specifické použití v prostředí veřejných prostranství.

Právě proto je nezbytnou vlastností úředních desek DigiDay úprava proti vandalům zvaná ANTIVANDAL. Díky ní jsou naše úřední desky odolné vůči neoprávněnému mechanickému zásahu a pokusům o poškození. Úprava ANTIVANDAL znamená, že finální vrstva je ze speciálních materiálů. Ty není možné, narozdíl od surových plechů a nerezových desek, poškrábat. Všechny hrany naší úřední desky jsou bezpečné a zaoblené. O desku se díky tomu nikdo neporaní.

Další důležitou vlastností, kterou se elektronická úřední deska liší od obyčejných televizí, je schopnost provozu v různých povětrnostních podmínkách. Displeje DigiDay fungují při extrémních teplotách od -40°C až po +70°C. Proto je jejich nasazení možné v různých klimatických podmínkách a také širokém spektru prostředí.

Obě tyto vlastnosti zajišťují, že zařízení DigiDay bude dlouhodobě fungovat bez potřeby častých oprav či výměn.

Průkopnickým prvkem v DigiDay je používání poslední modelové řady obrazovek LG s nejnižší spotřebou elektrické energie na trhu, které jsou vybaveny dotykovou technologií. Díky dotykovému displeji mohou občané přímo na úřední desce vyhledávat informace, procházet různé sekce, přečíst si aktualizace veřejných oznámení, událostí, nebo si prohlížet mapy měst.

Kontaktovat DigiDay