Úřední desky

Město Raspenava má novou venkovní elektronickou úřední desku

Město Raspenava má novou venkovní elektronickou úřední desku

Autor
DigiDay
Datum
8.11.2022

Město Raspenava má novou venkovní elektronickou úřední desku

V městě Raspenava se rozhodli nahradit osm klasický úředních desek za jednu elektronickou…

V městě Raspenava se rozhodli nahradit osm klasický úředních desek za jednu elektronickou. Být moderní obcí, to dnes není nic snadného. Díky elektronickým úředním deskám se však i z vaší obce hravě stane obec moderní, a to doslova lusknutím prstů. Už žádné klasické venkovní úřední desky, které mají jen vyhrazený prostor pro malý počet dokumentů. Elektronická úřední deska je navržená pro venkovní využití a disponuje technologiemi, které umožní její provoz i za extrémních venkovních teplot. Je to zařízení tzv. „vše v jednom“, tedy vše je zabudováno v jednom zařízení. K provozu elektronické úřední desky je potřeba pouze síťové napájení 230 V a připojení k místnímu internetu.

Za instalací stojí společnost DigiDay a nutno podotknout, že připravila velmi moderní prezentaci a jednoduchý design, který se také dobře používá. Akcent byl kladen na dobrou ovladatelnost, přehlednost i pro starší generace, čistotu a také bylo pamatováno na osoby s omezením, v tzv. invalidním režimu.

Jak povinné úřední dokumenty, tak obecně celý obsah elektronické úřední desky je dynamicky propojen s webovými stránkami Raspenavy, takže se dá říci, že úřední deska je v podstatě „bezúdržbová“. A to byl jeden z hlavních požadavků, aby nebyla vytěžována administrativa obce. Občané si tak mohou prohlédnout kromě povinných dokumentů také aktuality, co se děje v Raspenavě, či místní zpravodaj.

„Dostali jsme se do situace, kdy máme před úřadem řadu klasických špendlíkových úředních desek, v nichž je spousta tištěných dokumentů a mnoho textu. Člověk, který hledá nějaké informace, je to velmi složité, protože je obtížné se ve velkém množství dokumentů zorientovat,“ uvedl starosta Raspenavy.

Zatímco klasické špendlíkové úřední desky poskytovaly jen omezený prostor pro sdílení důležitých úředních dokumentů a sdělování informací občanům, venkovní elektronické úřední desky poskytují neomezený prostor pro „vyvěšování“ dokumentů a sdělování důležitých informací. Občané se mohou po celý den informovat o tom, co se bude v obci dít, kdy dojde ke svozu odpadů, jaké nadcházející akce je v obci či městě čekají nebo kdy se uskuteční nejbližší zasedaní zastupitelstva.

Elektronická úřední deska je moderní způsob jak zobrazovat nejen úřední dokumenty a to bez omezení. Pokud i Vy zvažujete se již natrvalo zbavit klasické špendlíkové úřední desky, s důvěrou se na nás obraťte. Kontaktujte nás.

Kontaktovat DigiDay