Úřední desky

Úřední desky DigiDay jsou v souladu s cirkadiánními rytmy

Úřední desky DigiDay jsou v souladu s cirkadiánními rytmy

Autor
DigiDay
Datum
7.2.2024

Úřední desky DigiDay jsou v souladu s cirkadiánními rytmy

Naše digitální panely jsou navrženy tak, aby byly v souladu s cirkadiánními rytmy. Ale co to vlastně cirkadiánní rytmus znamená? Jednoduše řečeno se jedná o vnitřní biologické hodiny, které v sobě mají nejen lidé. Tyto rytmy koordinují naše tělesné funkce během 24hodinového denního cyklu a jsou synchronizovány s denním světlem a tmou.

Slovo cirkadiánní pochází z latinského circa, což znamená „kolem“, a diem, což znamená „den“. Dohromady pojem popisuje jeho denní cyklus. V poslední době se tento termín často objevuje ve vztahu k nočnímu osvětlení ve městech.

Naše úřední deska je naštěstí technologicky pokročilá a obsahuje jak filtr modrého světla, tak noční režim. Obě tyto funkce mají přímý vliv právě na cirkadiánní rytmy. Intenzivní bílé a modré světlo, které dopadá na oční sítnici v noci, může totiž narušit spánek a prokazatelně stimulovat mozek k bdělosti. To může mít negativní dopad na celkové zdraví. V dnešní době, kdy jsme obklopeni elektronikou a městským osvětlením, tento problém postihuje nejen lidi, ale i zvířata a drobné organismy.

„V DigiDay si toho jsme vědomi. Proto jsme do našich elektronických úředních desek začlenili noční režim a filtr modrého světla, který respektuje biologické potřeby,“ vysvětluje Ing. David Stružka, jednatel společnosti.

Noční režim elektronických úředních desek DigiDay funguje na základě dvou hlavních principů:

1) Snížení jasu – S příchodem večera se automaticky snižuje jas obrazovky, což minimalizuje negativní vliv intenzivního světla na oči a zároveň snižuje riziko narušení cirkadiánních rytmů. To usnadňuje přirozený proces usínání a zároveň šetří elektrickou energii.

2) Filtr modrého světla – Tento filtr redukuje škodlivé modré světlo z elektronických zařízení, které může potlačovat produkci hormonu zvaného melatonin, který je odpovědný za to aby reguloval spánek, a tím minimalizuje jeho negativní dopad na jeho kvalitu.

Tato kritéria splňuje úřední deska DigiDay a její LED obrazovky ve variantě volně stojící i jako nástěnný panel s použitím venku či v interiérech.

Kontaktovat DigiDay