Úřední desky

Tajemství úspěchu slovenské obce Ivanka pri Dunaji je odhaleno

Tajemství úspěchu slovenské obce Ivanka pri Dunaji je odhaleno

Autor
DigiDay
Datum
22.6.2023

Tajemství úspěchu slovenské obce Ivanka pri Dunaji je odhaleno

Pouhých dvacet minut jízdy od Bratislavy najdete malebnou obec Ivanka pri Dunaji. (odkaz se otevírá do nového okna) Oním Dunajem se zde ale nemyslí evropský veletok Dunaj, nýbrž řeka Malý Dunaj, která se dotýká hranic obce v její jihovýchodní části.

Právě tady se od května 2023 mohou pochlubit novou elektronickou úřední deskou DigiDay. Místní starosta, Vladimír Letenay, se totiž rozhodl pro modernizaci obecního informačního systému. Jak sám řekl: „Tato inovativní technologie nám byla instalována českou firmou DigiDay Czech. Jsme rádi, že i my už máme elektronickou úřední desku.“

Nová elektronická úřední deska teď v Ivance zjednodušuje a zpřístupňuje informace sedmi tisícům obyvatel. Ti na ní najdou kromě úředních dokumentů také informace o aktuálním počasí, kalendář akcí, Ivanské noviny, nebo mapy, které lze zvětšit díky interaktivnímu dotykovému displeji. Navíc je systém přizpůsobitelný i pro osoby na invalidním vozíku, nebo se zrakovým postižením.

O instalaci elektronické úřední desky DigiDay se psalo také v místních periodicích. Článek se zabýval zejména snadností a intuitivností obsluhy, kterou redaktor přirovnal k obsluze mobilního telefonu. Autor článku dále neopomenul pochválit, že úřední deska je vysoce úsporná, že když ji zrovna nepoužíváte, je ve standby režimu a šetří elektrickou energii. Oživit se pak dá jednoduše dotykem.

Těší nás, že se o nás píše a že naše produkty přinášejí pozitivní změny do života spousty lidí. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí modernizace a zlepšování komunikace mezi úřady a občany ve stovkách obcí a měst.

Kontaktovat DigiDay