Novinky

V DigiDay jsme měli na praxi desítku studentů IT oborů

V DigiDay jsme měli na praxi desítku studentů IT oborů

Autor
DigiDay
Datum
7.6.2023

V DigiDay jsme měli na praxi desítku studentů IT oborů

Studijní praxe středoškoláků v soukromých firmách jsou důležitým prvkem jejich vzdělávacího procesu, který ovlivňuje budoucí kariéru studentů. Proto jsme v DigiDay neváhali a umožnili mladým šikovným lidem získat praktické zkušenosti. Díky tomu jste u nás ve druhé půlce května mohli potkat desítku studentů IT a příbuzných oborů z několika ostravských škol.

Jednou z výhod takových praxí je možnost aplikovat teoretické znalosti, které studenti získali ve škole, v reálném pracovním prostředí.

„Mohl jsem si vyzkoušet, jaké to je pracovat v oboru, mít odpovědnost za svěřený úkol a použít to co umím v opravdové firmě. Třeba dnes hledám chyby na webu a připravuji o tom report. Není nad opravdovou praxi, ve škole je to opravdu hlavně o teorii. Jsem zároveň rád, že všechny úkoly od šéfů jsem zvládl v pohodě,“ svěřil se nám třeťák Lukas ze Střední školy teleinformatiky.

Dalším přínosem praxí je navázání kontaktů se zaměstnavateli a odborníky v daném odvětví. Studenti si tak mohou ještě před dokončením školy vytvořit síť profesionálních spojení, která jim mohou pomoci při hledání budoucích pracovních příležitostí. Mladí lidé také dostanou cennou zpětnou vazbu od odborníků.

Pro firmy je zase cenný mladý pohled na věc, svěží nápady a také inovativní přístup studentů do pracovního prostředí. Bez povšimnutí samozřejmě nezůstanou talentovaní lidé, kteří mohou získat během praxe přímo pracovní nabídku, nebo trvalou brigádu.

Všem ostravským středoškolákům, kteří u nás absolvovali svoji studijní praxi, děkujeme a přejeme jim úspěšné dokončení školního roku. Bylo to s vámi fajn.

Kontaktovat DigiDay